• PÓŁKOLONIE LETNIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. J. TUWIMA W GAJU MAŁYM, LIPIEC 2022

• PÓŁKOLONIE LETNIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. J. TUWIMA W GAJU MAŁYM, LIPIEC 2022

Półkolonie letnie w Szkole Podstawowej w Gaju Małym trwały od 4 do 29 lipca 2022 r. Swój udział zgłosiło 37 uczestników w wieku od 7 do 14 lat. W czasie czterech tygodni, w godzinach od 9.00 do 13.00 dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-sportowych, plastycznych, animacyjnych, kreatywnych itp. w sali wyposażonej w gry, zabawki oraz materiały plastyczne potrzebne do przeprowadzenia zabaw. Do dyspozycji była sala gimnastyczna, boisko sportowe i plac zabaw oraz szkolny sprzęt sportowy. Dla wszystkich uczestników zapewniony był posiłek regeneracyjny oraz zdrowe owocowe przekąski sponsorowane przez rodziców i przyjaciół szkoły. Odbyły się cztery wyjazdy nad Jezioro Mormin, jeden wyjazd do szamotulskiego kina „Halszka”, wyjazd na warsztaty lawendowe w gospodarstwie pani Karoliny Majchrzak-Soboty „Lawendowy Sen”. Odbyły się dwa rajdy piesze, jeden połączony z piknikiem do Leśniczówki „Żurawiniec” w Kobylnikach, na którym dzieci otrzymały publikację wydaną w ramach projektu "Windą do lasu" mającego na celu modernizację infrastruktury Nadleśnictwa Oborniki i drugi po najbliższej okolicy na terenie Gaju Małego. Opiekunem półkolonii była Pani Katarzyna Ratajczak-Kruszona – nauczycielka w Szkole Podstawowej w Gaju Małym.

Półkolonie zostały dofinansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obrzycku.

Katarzyna Ratajczak-Kruszona